| Raluca366ralu880 a întrebat:

Este de ajuns 1 an si 2 luni de pregatire pentru admiterea la politie (proba sportiva)? In cazul in care nu am o conditie fizica prea buna.

Răspuns Câştigător
| Xtina19bbb a răspuns:

Cred ca depinde foarte mult de intensitatea pregatirii in acest interval de timp! Daca intr-un an si 2 luni te-ai pregatit o data sau de doua ori pe luna, atunci nu cred ca este suficient!
incearca sa ai cat mai multa energie si perseverenta!
Incearca sa nu te indoiesti de tine!
Fruntea sus, ca tu poti!happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cat iti dai interesul. Daca te pregatesti calumea si te tii foarte strans de antrenament, eventual mai faci si-n timpul liber pentru viteza si rezistenta, cred ca poti.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca dupa 1 an si 2 luni de pregatire, afirmi ca nu esti in conditie prea buna sa sustii proba sportiva, ar trebui sa fii realista asupra sanselor sa treci de aceste probe.