| Geo_4096 a întrebat:

Este grea geometria de clasa a8a?

24 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

E greu la inceput, ca orcare lucru apoi totul e minunat mai ales daca intri in tainele ei si faci efort sa o intelegi.

Janina
| Janina a răspuns:

Din toata matematica cel mai bine m-am inteles cu geomeria de clasa a 8... o adoram tongue

| fabiola a răspuns:

Daca inveti lectie de lectie, matematica nu este grea! Iar la geometrie in spatiu trebuie sa cunosti foarte bine formulele. Daca iti mai amintesti si teoremele de baza din geometria plana, totul e simplu .Aaaa...si mai e ceva, desenul sa fie cat mai clar, te ajuta cam 50%

| inna a răspuns:

Este destul de grea...necesita multa atentie si rabdare.winking

| ΔH a răspuns:

E super happy
Trebuie sa tii minte vreo... 15 formule, si daca le stii, o sa-ti fie extrem de usor happy

| ellene a răspuns:

Este grea, dar daca lucrezi un pic si inveti formulele devine pe cat de grea, pe atat de frumoasa si captivanta.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Da, este foarte grea.

| Marii a răspuns:

Daca nu-ti place matematica sigur o sa o vezi grea. Daca te chinui sa o intelegi, iar in ore nu casti ochii pe tavan, o sa pricepi ceva.

| adrianhasde a răspuns:

Nu este la fel de grea ca si cea de clasa a 11-a.

| mikey a răspuns:

Nici o materie nu e grea daca inveti pai nu stiu ce sa zic ca nu sunt pe a 8-a... dar nu cred ca ew grea nu vreau sa te descurajez intata si ti se va parea usoarahappy

| elenacata a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult. e usoara(dar trebuie sa inveti de la inceput si sa o intelegi)

| marry a răspuns:

Grea nu...frumoasa dabig grin

| Daisy. a răspuns:

Nu mi s-a parut grea... o adooor:X:X:X:Xda in a9a nu mai facem geometrie in spatiucryingcrying

| lostcontrol12 a răspuns:

Cand o sa ajungi sa fii la liceu o sa regreti k nu mai esti a 8-a... mie una mi-a placut la nebunie geometria in spatiu.trebuie doar sa ai putina imaginatie si sa iti placa.Succes~!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mai ales ca este o intreaga recapitulare din clasele 5-7, deoarece vom da test PISA, iar din cauza asta va trebui sa-ti amintesti toate cunostintele aprofundate pana acum la geometrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geo... vroiam sa spun ca are...cam asa, pana in 500 g! Dar ...sa zicem ca nu e la fel cu cea din clasa a VII-a, adica... daca aia era plana, asta e in spatiu! E frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-o intelegi si n-ai aplecare iti va parea grea. Altfel e frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am luat meditatsii in clasa a 8 a, si am inteles repede ...si oricum nu e grea!:-J

Multa bafta`!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, cintareste cit o cartebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
După ce o vei studia, atunci poți spune dacă este dificilă sau nu.
Sunt elevi pasionați de matematică (algebră și elemente de trigonometrie, geometria în plan și spațiu), sunt elevi pasionați de limba și literatura română sau limbi străine, sunt elevi care sunt pasionați de fizică, chimie, fiziologia și anatomia omului, etc.
Deci, și tu poți avea o materie care să te atragă și celelalte doar să le parcurgi cu un minim de informații!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu m-am descurcat la geometrie in clasa a8a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geometria de clasa a8a nu este prea grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte grea grea crying

| mdeea a răspuns:

Depinde de persoana.important e sa visezi formulele si sa faci conexiuni cu formulele invatate in clasele anterioare.si profeorul sa aiba multa rabdare la inceput laughingsper sa iti placa. mie una mi-a placut mai mult decat algebra.:*