| EricCos1 a întrebat:

Este ok ca profesorii sa dea note copiilor online pe tema? Profa mea a pus 2 de 4 la mine ptc nu mi-am facut tema de 2 ori...

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte normal. Crezi ca ai scapat de scoala daca esti acasa?

| sierra1 a răspuns:

ți-a dat de două ori patru? Vaaaai

Cam mult ți-a dat pentru nimic - spune-i "merci"

| dannyel86 a răspuns:

Mai importanta e cauza decat mediul in care se desfasoara ora: tu nu ti-ai facut tema de 2 ori. De aceea ai primit nota 4 cu repetitie.
Daca te duceai fizic la scoala cu tema nefacuta, crezi ca primeai doua note de 10?
Orele se tin online si notele se acorda pentru temele si activitatea elevilor de la curs.

| Nirvanaaa a răspuns:

Având in vedere ca școala se face online, da, este ok sa primesti nota pe tema. Motivul pentru care ai luat 4 este pentru ca nu ți-ai făcut tema. Data viitoare fa-ți tema și vei primi o nota mai mare pentru ea.

| SabinaaRoibu a răspuns:

Si daca mergeai la scoala fizic tot 2 primeai. Pune mana si invata, lasa, nu conteaza ca faci scoala online sau mergi fizic, daca vrei sa inveti, inveti si singur/ă. Astea sunt doar pretexte. Inainte va plangeati ca mergeti la scoala, acum va plangeti ca stati acasa.