| Knight34 a întrebat:

Este posibil ca un profesor sa nu iti incheie media semestriala pentru ca nu ai fost prezent la un test, desi tu ai la el 2 note(obiect cu o ora pe saptamana) si doua absente tot semestrul(una de la test)?

6 răspunsuri:
| bigsy a răspuns:

Ar cam trebuii sa ai 3 note. naspa. dar pune-l sa te asculte!

| Dเlє๓คTค a răspuns:

La o ora pe saptamana este normal sa ai 2 note...Se spune ca atatea note trebuie sa ai cate ore ai pe saptamana + inca o nota(de ex mate ai de 4 ori pe saptamana trebuie sa ai 5 note).La ce terie nu vrea sa te incheie?winking

| Knight34 explică (pentru Dเlє๓คTค):

Geografie si sunt profil mate-info cl X

Răspuns utilizator avertizat
| fratiikaramazov a răspuns:

E cam obligat sa-ti incheie media in cazu asta.

| Knight34 explică:

Pe mine ma intereseaza daca din punct de vedere legal ar putea sa nu imi incheie media. Eu stiu ca daca ai peste 50% absente la obiectul respectiv din anul scolar nu iti va incheia media