| outlandish a întrebat:

Este posibil sa nu ti se acorde atestatul la informatica? Se specifica un anume punctaj pe acel atestat?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil!

Trebuie să iei MINIM 6 - vezi Metodologia de la linkul :
http://www.edu.ro/download/anom5149.pdf

Toate cele bune.

| CinevaNou a răspuns:

Oricum nu-i pasa nimanui ca ai atestat.

| belle2009 a răspuns:

Buna,
Daca te referi la proba de Competente Digitale (Proba D) - Informatica (T.I.C) (Profil Uman) - se acorda un anumit calificativ si anume:
Intre 0-25 puncte - utilizator incepator
Intre 26 -50 puncte - utilizator de nivel mediu
Intre 51-74 puncte utilizator avansat
Intre 75-100 puncte - utilizator experimentat dar la probele orale nu se pica decat in cazul in care nu te prezinti la examen sau fraudezi examenul.In schimb la probele scrise se poate pica daca la una dintre materii obtii sub nota 5 sau daca media notelor dintre cele 3 probe scrise este mai mica de nota 6.
Iar dupa ce vei sustine cele 6 probe (3 probe orale si 3 probe scrise) din cadrul Bacalaureatului ti se va elibera cate un Certificat de Competente pentru fiecare proba orala sustinuta pe care scrie punctajul sau nivelul de cunostinte pe care il ai si Diploma de Bacalaureat pe care sunt scrise atat notele obtinute la probele scrise cat si punctajul sau nivelul de cunostinte obtinut la fiecare proba orala in parte.
Nu este posibil sa nu ti acorde Certificatul de Competente daca te prezinti la examen si nu il fraudezi in vreun mod.
Daca nu te prezinti la una dintre probele orale trebuie sa dai bacul in toamna pentru ca chiar daca te prezinti la celelalte probe atat orale cat si scrise notele obtinute nu sunt luate in considerare de comisiile de corectare.
Mult succes iti doresc.

| maidatendragosteamea a răspuns:

Eu sunt pe profil uman, dar cred ca e la fel. Punctajul nu este specificat pe diploma sau certificatul pe care il primim laughing, insa se poate pica..trebuie sa iei peste 6.
Uite aici baremul la mine: https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/......8392_n.jpg
Baftaa!