| MZc a întrebat:

Esti numit absolvent de facultate dupa ce iei toate examenele sau dupa ce iei examenul de licenta?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ei toate examenele printre cursuri, inseamna ca ai umblat la facultate (pentru frecventare poti primi adeverinta de la secretariat).
Atestarea ca absolvent se face cu ultimul examen, cel de licenta (lucrarea + sustinerea orala).
Cand le-ai luat pe toate, atunci primesti diploma de absolvent licentiat.

| Evolution a răspuns:

Logic ca esti absolvent de facultate dupa ce iei examenul de licenta.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De fapt, esti numit absolvent dupa ce ai absolvit facultatea. Sa faci asta trebuie sa ai diploma de licenta in mana, sau adeverinta in prima faza.
Nu poti sa intrii in exemenul de licenta pana cand nu ai toate examenele luate.

Succes.

| Andreeush a răspuns:

După ce iei examenul final, adică licența.
Fără licență nu poți profesa.

| Bizon95 a răspuns:

Daca nu iei licenta se numeste ca ai TERMINAT facultatea, nu ca ai absolvit facultatea

| Dalmore a răspuns:

Eu când m-am înscris pentru licență, pe cererea de înscriere scria absolventa a programului x, doresc sa susțin licența cu tema blablabla.

| Cameliapantiru a răspuns:

Absolvent de facultate ești în momentul în care ai promovat examenul de licență.