| djcalyn a întrebat:

Eu de ex trec a 8 a dar la examen nu trec atunci te duce la Profesionala nuh si acolo faci mai multa practica sau cum ca vreau sa fac de mecanic auto.

2 răspunsuri:
| NIMENII a răspuns:

Iti alegi categoria care tio doresti... Eu am facut la fel si m-am dus la mecanica agricol, tu dac stai la oraș practica probabil ai s-o faci la 1 atelier sau 1 garaj auto ceva de genul, dacă locuiseți la țară ai sa te duci la prăsit porumb și sfecla.

| pisoyas1mik a răspuns:

Nu e adv ca daca nu iei examenu in clasa a 8 a te duci la profesionala pentru ca eu acum st la liceu in clasa a 9a si nici eu nu am trecut examenu ala dar am intrat la liceu bun, conteaza si examenu pentru ca cu el se aduna media ca si eu am avut mediile de 9 in clasele 5-8 dar din cauza ca am loat 4 la examen mi-a scazut media si mi-a iesit media totala 7 si ceva. si oricum la profesionala intri doar daca ai o medie foarte mica de 5 si ceva sau chiar mai putinn dar din cate stiu eu profesionala nu mai exista adica eu am colegi care au avut media de 5 si ceva si au intrat la liceu nu la profesionala da in fne. vezi tu unde vrei sa te duciwinking