| BiscuiteCuCrema a întrebat:

Eu intru in clasa a VI-a si mi-e teama ca am uitat multe, vara asta a fost o vara in care m-am distrat, si scoala am neglijat-o, doar temele le-am facut big grin cam ce ar trebui sa repet?

Răspuns Câştigător
| FlyingFox a răspuns:

Daca repeti lucrurile elementare pe care le-ai facut in clasa a v-a (mai ales la mate si romana) o sa te descurci happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti mai destept golurile se astupa de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repeta la mate...anul acesta vei face fizica si fizica se aseamana relativ cu matematica.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Stai linistit ca veti recapitula foarte mult la inceput. a VI-a este cel mai usor an din gimnaziu! Si asta este problema...majoritatea copiilor invata mai putin intr-a VI-a, media acestei clase fiind de obicei cea mai mica din V-VIII!
Succes happy

| Marybm a răspuns:

Stai linistit in clasa a 7-a o sa iti aduci aminte de toate. La toti ni se intampla asa ceva. chiar si mie. Bafta

| RobDogg a răspuns:

Pai la inceput oricum faci recapitulari si in a 6-a nu e un an foarte greu, la mate o sa fie ceva mai complicat, pentru ca incepe sa introduca usor-usor geometria.

| BiscuiteCuCrema explică:

Sunt fata, dar mersi de raspunsuri :*!

| RandomDeTot a răspuns:

Toti uitam daca ti-ai facut temele e mai mult decat de ajuns eu nu am pus mana pe carte in vacanta de vara prin care treci tu si in a VI am avut cea mai mare medie ce te gandesti la scoala gandeste-te cum poti sa mai te distrezi in astea 2 saptamani care au mai ramaswinking.