| Mihai_Dumitru_1973 a întrebat:

Evaluarea Nationala din nou?

Deci, vreau sa stiu daca se mai poate da Evaluarea Nationala inca odata, daca ma inscriu la un liceu si vreau sa ma mut la altul dupa aceea, nu transfer, ci din clasa a 10-a, dar incep dintr-a 9-a(Liceu Militar).

Sper ca sunt cazuri care au facut acest lucru, solicitand inscrierea la liceul militar care au fost a 9-a(15-16 ani) si dupa au inceput acolo inca odata clasa a 9-a.

Răspuns Câştigător
| Mihaitzan a răspuns:

Din moment ce ai avut nota de trecere la evaluarea nationala, nu o mai poti da inca o data. Dar te poti muta normal, din liceu, din clasa a 10-a, fara sa mai depinzi (foarte mult) de notele obtinute in examenul de evaluare, ci bazandute pe media din clasa a 9-a ^^.

7 răspunsuri:
| Sakura1218 a răspuns:

Nu vei da inca o dată evaluarea

| Mihai_Dumitru_1973 explică (pentru Sakura1218):

De unde stii, ai experienta, just asking =D?

| Sakura1218 a răspuns:

Păi...evaluarea natională e ceva,, national,,( stiu că sună tâmpit ) până la urmă, nu pot s-o
de-a doar unii. Cred că dacă vrei să te muți de la un liceu la altul sau de la un profil la altul ...trebuie să dai niște probe ( de exemplu nu poți să te inscrii la un liceu militar fără o probă de sport ).

Am incercat să te ajut... dacă consideri răspunsul meu nefolositor, lasă-l.

Sincer...nu am experiență ( și eu am dat evaluarea anul acesta ).

| Aliiinuussh a răspuns:

Nu trebuie sa dai.

| Mihai_Dumitru_1973 explică:

UPDATE: Totusi e un liceu militar si nu cred ca se poate sa te transferi, sunt anumite probe de trecut etc...

| Mihaitzan a răspuns (pentru Mihai_Dumitru_1973):

Mihai, evaluarea nu o mai poti da, de asta te asigur eu. Si cat timp esti un elev bun, cu note mari, baiat destept si nu faci probleme, poti fi transferat din liceu. -- un prieten al meu a reusit ca dintr-unul destul de slab, sa ajunga in altul cotat printre cele mai bune din Bucuresti, desi dupa examen, clar nu avea medie de acel liceu --- Oricum, ar fi bine ca pe foaia aceea, cand te inscrii, sa treci liceele la care doresti sa ajungi si mai la final, pe cel militar, ca poate poate, ai medie sa intri in unul mai bun.

| Mihai_Dumitru_1973 explică (pentru Mihaitzan):

Eu am picat la liceul militar, si nu, nu poti alege la repartizarea computerizata Liceul Militar, in fine cred ca nu se mai da.