| anonim_4396 a întrebat:

Facultatile voastre au platforma e-learning? Profesorii uploadeaza cursurile acolo sau o tineti si voi de pomana?

6 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Da, avem platformă doar că așteptăm parolele de aproape o lună și aparent nici nu le vom primi prea curând.
Din câte am înțeles la majoritatea cursurilor sunt uploadate resursele dar sunt câteva excepții. În general profii mai... pasionați, ca să nu le zic altfel, care cred că materia lor este centrul universului studentului aleg să nu-și pună cursurile invocând dreptul la proprietate intelectuală. Dacă facem excepție de această ultimă categorie, platforma e destul de utilă. Bineînțeles că s-ar putea și mai bine, dar nu e chiar inutilă în cazul facultății mele

| sweetys a răspuns:

Nici macar nu stiam ca exista asa ceva. In cel mai bun caz ne trimit ei cursurile pe email.

| anonim_4396 explică (pentru sweetys):

In 3 ani doar 2 profi au folosit-o. Cred ca nici ei nu stiu ca exista laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce facultate ești

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiindcă depinde și de univeraitate
La cele mari se folosesc platformele. Ub, upb, uaic, ubb, etc