| Maya1512 a întrebat:

Google Classroom este o platforma pentru un fel de conferinte video? O sa se tina cursurile pe acea platforma si voiam sa stiu daca e ca un fel de site e-learning si se vor pune doar materiale si vor fi discutii prin comentarii sau se va tine un curs ca un webminar?

1 răspuns:
| Allemando a răspuns:

Salvete, amicus!
Google Classroom este o aplicație colaborativă unde se pot posta materiale pentru diferite cursuri, adică poate exista o clasă de română și acolo poate scrie mesaje și posta materiale profesorul de la clasă. Google Meet este ca și Zoom, se pot face conferințe video pe aceasta.