| Ssssmokin a întrebat:

Fiind in ultimul an de liceu ma gandeam la ce facultate sa ma duc. Ca optiune ar fi stiintele economice, am vazut ca universitatea din judetul meu are urmatoarele specializari: Economia comerţului, turismului şi serviciilor; Administrarea afacerilor; Finanţe şi Bănci; Contabilitate şi informatică de gestiune; Marketing. Nu stiu pe ce sa merg. Ma gandeam la Finante si Banci, insa nu stiu ce sa zic de restul. Mi-ati putea spune care ar fi mai buna si cam ce joburi as putea gasi pentru acea specializare?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Deja piata e suprasaturata de economisti si daca nu ai pile nu prea ai sanse sa gasesti un job ca lumea. Totusi finante banci e mai ok si poti gasi de lucru intr-o banca si salariu bunicel.

| Yurisa a răspuns:

Finante banci, pot sa apara oportunitati inca din facultate

| Ssssmokin explică (pentru Yurisa):

Tin sa precizez ca sunt pe profil de stiintele naturii, deci fac mate M2 si din cate stiu aici este M1. Totodata nu le prea am cu matematica, va fi destul de greu? Totodata aceastsa mi se pare si ce mai usoara de unde pot avea si o meserie de viitor.

| Yurisa a răspuns (pentru Ssssmokin):

Faci microeconomie, tot ce vei face vei invata de acolo, te ia de la 0 cu materia, cu formule, etc

| LLuk21 a răspuns:

Ce ti se potriveste