| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Franta si Anglia sunt tari moarte avand in vedere ca sunt tari vechi si au avut colonii?

Răspuns Câştigător
| CVane a răspuns:

''Tari moarte'', nici tu nu sti ce vrei sa aflii. Tara moarta este Iugoslavia sau Imp. Otoman tari care nu mai exista. Franta si UK sunt printre principalele economii ale lumii, puteri nucleare, membrii permanenti al Consiliului de securitate ONU. Majoritatea tarilor europene sunt tari ''vechi''.

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

De ce sa fie tari moarte? Acolo se traieste chiar mai bine decat in Romania.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru doctorandus):

Eu am crezut ca daca sunt vechi sunt,, tari moarte'' ca sa zic asa. Sincer chiar nu stiu.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CVane):

Atunci Romania ce mai e tara prostiei?

| CVane a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Cu asa intrebari sa spunem ca da happy

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CVane):

No coment.

| CVane a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

''Tari moarte'', nici tu nu sti ce vrei sa aflii. Tara moarta este Iugoslavia sau Imp. Otoman tari care nu mai exista. Franta si UK sunt printre principalele economii ale lumii, puteri nucleare, membrii permanenti al Consiliului de securitate ONU. Majoritatea tarilor europene sunt tari ''vechi''.

| CVane a răspuns:

La ce te referi prin ''tari moarte''?