| gtr2rr3 a întrebat:

Funda!
Ce culegeri pentru bac imi recomandați?
Sa fie sintetizate bine, nu vreau sa fie de tocit, ci mai mult de lucrat si plăcut de facut.
Am unele cărți care pur si simplu sunt facute aiurea cu multa informație si inutila dupa parerea mea.
Desigur sa aibă si ceva rezultate daca se poate, nu sa le fac si sa nu am habar daca e bine sau nu ceea ce fac.
Profil uman
Română
Istorie
Geografie

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai normal ca materie e multa, ce vrei, toată teoria sintetizata în 10 pagini?
Btw, la romana când am dat bacul, nici eu nu am găsit o culegere bună la romana, nici din anii anteriori.
Poți încerca să faci multe subiecte de bac și sa vezi nivelul de informații de care ai nevoie.

| WhiteLife a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la editura Booklet, au culegeri foarte bune și găsești pentru toate materiile.