| spaikizz a întrebat:

FUNDA! FUNDA!
Buna! Eu trec clasa a6-a. A s vrea sa va intreb ce mterii se fac in plus si cum sunt. La fizica am inteles ca primele doua luni sunt ca matematica. Daca mai aveti caietul de fizica imi puteti scrie si mie ce v-a predat profesorul/oara? La romana cum e la inceput? V-a dat test ceva... La mate toate materiile dar mai ales fizica si istoria. Daca mai aveti caietele transcrieti-mi si mie un pic. Multumesc.
FUNDA!

9 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Pai la fizica o sa inveti despre mecanica, temperaturi, electricitate, magnetism, optica.baza in sistemul international. O sa inveti despre Isaac Newton, Einstein.Multe definitii si multe multe formule. Bafta in clasa a6a. fundita?happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Fundita promisa?thinking

| Krissa_2143 a răspuns:

Deci ce ai facut in clasa 5 + fizica tongue si nu e grea si la romana nu da test si nici aia nu e grea. din cate'mi amintesclaughing

| Meh a răspuns:

Pfff.Si eu trec clasa a 6-a.Si eu sunt curioasa.Nu stiam ca se face fizica. Lol sunt de pe alta planta. =]]. Pai, Sa steptam si o sa vedem. =3 fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va fi usor si nu trebuie sa te stresezi, mai ales daca sti sa copiezi.nu trebuie sa inveti multe ci doar sa stii cum sa abordezi profesorii. acum depinde si unde inveti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da iti da un mic testulet sa vada ce mai tii minte ce ai facut intra5 si eu am fost intra 6 acum sunt intra 7 dar te sfatuiesc sa inveti ca in cl a 7 exemplu la matematica se regaseste in carte si ce ai facut in cl a 6 iar la romana iti da tot ca la mate un testulet si iti pune niste intrebari minore succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai frate si eu trec a-6 ea si nu stiu cum asa ca astept si vad sper sa trec cu bine si tu la fel succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt a 6 si nu-i fai pentru mine dar nah ma tin de scl ca n-am ce facelaughing

| diana13_5132 a răspuns:

Romana:nu dai test, materia este asemanatoare ca in a V-a
Engleza: noi am facut timpurile
Franceza:numerele 100-1000 verbe, negativ afirmati interogativ(propoziti)
Mate:numere negative, ari perimetru diverse formule si teoreme (nu mi le aduc aminte)
fizica:stari de agregare, vectori, cum circula, greutate(nu mai stiu)
biologie: zoologie, despre animale
istorie: asemanator cu a 5-a + cateva razboaie (la mine asa a fost)
Geografie: geografia europei
Ed. tehnologica:desing, asta imi amintesc pentru ca mi-a placut.

Nu mai stiu pe unde imi sunt caietele dar cam asta imi amintesc de acum aproximativ 2 ani.

Stai linistita este mai usor in a 6-a decat a 5-a mie mi-a placut, nu te speria.

SUCCES! :*