| Alesia27 a întrebat:

Funda+Vot pentru cel ce imi spune cum se numeste orificiul de pe spatele delfinului. NU CERSITI!

Răspuns Câştigător
| alexandra1993 a răspuns:

Buna, eu nu stiu ca delfinii sa aiba un orificiu pe spate, ci doar pe crestetul capului si este vorba despre orificiul respirator prin care expira aer. In engleza se mai numeste si "blowhole".

| Alesia27 explică (pentru alexandra1993):

Asta vroiam sa zic. Merci! happy

| Alesia27 explică (pentru alexandra1993):

Dar sigur nu sti cum se numeste in romana?

| alexandra1993 a răspuns (pentru Alesia27):

Cu placere happy

| alexandra1993 a răspuns (pentru Alesia27):

Nu cred ca exista un cuvant care sa denumeasca exact acest orificiu, cred ca "orificiu nazal" pentru ca tine loc de nari

| Alesia27 explică (pentru alexandra1993):

Ok!