| codrincodrin a întrebat:

Fuuunnnnnnddaaaa. Sal TPU. Am un ex la cultura civica. Ma puteti ajuta?
Scrieti o scrisoare primarului din localitatea vostra prin care sa-i solicitati sprijinul in rezolvarea unei probleme.
Ce probleme ii veti semnala?
Cui adresati scrisoarea?
La ce adresa o expediati?
Vreau un model.

1 răspuns:
| roxelena96 a răspuns:

Domnule primar, data, locul
Ma numesc X, locatar al orasului/localitatea Y si doresc sa ma sprijiniti in vederea aprovizionarii cu gaze/ angajarea unui presonal care sa se ocupe cu salubritatea pe strada in care locuiesc. Tin sa mentionez ca acest serviciu ar fi foarte favorabil si ar putea aduce multe beneficii pentru toti locatarii, inclusiv pentru dvs. Va multumesc frumos!
Cu toata stima, semnatura...