| anonim_4396 a întrebat:

Heeeei!
vreau să mă apuc să recapitulez ceea ce am făcut în clasa a 9-a la liceu.
În primul rând, trebuie să rezolv cu matematica. Așadar, mă puteți ajuta cu niște exerciții din fiecare capitol și cu lecții+explicații? Pe timpul verii am lucrat haotic. Trebuie să mă ocup de funcții. La momentul respectiv înțelegeam, dar consider că nu eram prea bună la „practică". Adevărul este că nu știu cum să mă organizez. AȘ vrea să acord 4-5 ore (zilnic) matematicii, chimiei și fizicii, pentru că vreau să mă apuc -treptat- și de istorie, geografie, biologie, informatică etc., dar vreau să-mi rămână și pentru a citi, fiindcă eu citesc zilnic. happy
După cum ați putut vedea, am nevoie de exerciții+ lecții și pentru fizică și chimie.
Orice site, orice idee mă ajută. Aștept sugestiile voastre. Poate știți cu ce ar trebui să încep la fiecare materie etc.
Vă mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Vacanta e vacanta, scoala e scoala. Nu abuza de invatat.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

laughing Nu abuzez. M-am relaxat destul!

| AFR81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh glumesc, foarte bine ca doresti sa inveti laughing Eu nu eram asa. Majoritatea colegilor mei stateau cu cartea si cu caietul in mana, eu cu racheta de tenis si biletele la pariuri. Acum majoritatea-s pe la politehnica, medicina si mai stiu eu ce, pe cand eu ma "lupt" sa devin un umil profesor de istorie. Spor la invatat.

| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

Îmi place mai mult viitoarea ta meserie.winking happy

| xZer0x a răspuns:

Pai poti pentru trigonometrie si geometrie sa iei variantele de bac din 2009 si sa faci exercitiul 5 si 6(ar trebui sa iti iasa daca sunteti la zi cu materia-vezi si tu ce variante face M1/M2/M3 in functie de ce profil ai) si la algebra poti sa iei caietele vechi si sa faci cate 3-4 exercitii de la cate un capitol
eu sunt clasa a11a si la fiecare sfarsit de an profa ne pune sa facem cate un dosar cu toata teoria din anul terminat si iti zic din propria experienta ca e foarte folositor... Spor la invatat =D

| anonim_4396 explică (pentru xZer0x):

^ ^ Mulțumesc mult!
Nu-ți pot acorda încă funda. Aștept și alte răspunsuri, dar sunt tentată să ți-o acord.