| Francesca1236 a întrebat:

Heei,sunt extrem de indecisa.O sa va las niste intrebari, sper sa imi dati un sfat
-sa aleg filologie sau stiinte sociale?
-armata sau politie?
-facultate de jurnalism sau academia de politie?
Chiar am nevoie de ajutor, orice sfat e binevenit!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Filologie, științe sociale, jurnalism, Academia de poliție, Ofițer în armată.
Acestea sunt opțiunile tale.
Eu am un criteriu când fac ceva.
Să ajut cât mai mulți oameni, efectiv și acum.
Dacă devii cadru militar, armată, aperi țara, adică 18 milioane de oameni împreună cu corpul militarilor.
Dacă nu ajungi în funcții foarte înalte, general de armată, te vei pensiona mai repede ca alți muritori și vei putea atunci, cu o experiență de viață bogată să faci jurnalism.
Funda.

| AnastasiaK a răspuns:

Pai daca momentan nu ai intrat nici la liceu, ultimele 2 intrebari chiar nu-si au rostul. Crede-ma ca in 4 ani te razgandesti de zeci de ori legat de facultatea pe care vrei s-o urmezi. Cat despre stiinte sociale vs filologie...e cam acelasi lucru...tot uman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu ştii ce vrei să faci în viaţ, eu de unde să ştiu ce te-ar reprezenta pe tine?

| Andradaelena71 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca e mai indecisa nu inseamna ca nu stie ce sa faca in viata. Dupa parerea mea, asteapta doar niste sfaturi sau păreri. Daca nu ai nimic de zis mai bine nu mai comenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andradaelena71):

Eu am zis drept.
Nu puteţi voi să-i ziceţi ce să facă în viaţă.Ea singură trebuie să decidă, aşa că tu nu comenta întraiurea.