| Ode34 a întrebat:

Heei TPU!
Trec a8-a,e ceva rau daca am incredere in mine laughing? big grin Adica,duce la ceva bun,vreo reusita?
Cand vorbesc cu cineva de examene,zic :"Nu ma stresez deloc,la bac oare ce-oi face. Relax?".
Fratele meu,mi-a zis ca asa a patit un coleg de-alui care a invatat bine (avea media peste 9, 40 ) si a luat 6, respectiv 5 la romana si mate.Intotdeauna l-am tachinat ca toceste si ca nu invata logic (media de admitere i-a fost 8, 23) laughing.Ce-i drept,intotdeauna a fost o "concurenta" intre mine si fratele meu,nu neaparat la invatat,nu ne prea intelegem straight face. Oare face asta doar sa ma sperie? happy big grin
Oricum,eu invat destul de bine (in aVII-a mi-a iesit 9, 83),chiar daca nu prea m-am stresat cu invatatul,fiindca am o memorie buna.As vrea sa-mi fac un program,sa ma tin de el, dar sa ma tin laughing big grin.
So...dau funda! happy Vreau pareri/sfaturi

4 răspunsuri:
| Ionutszu a răspuns:

Fii bazat, si nu te stresa, daca ai logica ca a mea, si asa cred ca o ai, nu lua nimic in serios, daca ai incredere in tine vei sti sa rezolvi oricewinking
Eu la bac la mate nu prea am invatat si am luat 8, 7 deci na. tongue
Nu te gandi ca in anii aia am invatat ceva laughing numai medii de 7 aveam dar o logica impecabila. Nua m avut chef sa invat.

| Ode34 explică (pentru Ionutszu):

Mersi! Ce sa faci daca avem logica laughing? big grin
p.s: sunt fata big grin

| Ionutszu a răspuns (pentru Ode34):

Pai cu logica retii exact esentialul si iti creezi planuri ce te ajuta..am un iq de 128 laughing)) eu ma gandesc la 3 lucruri deodata, sunt cam ciudat dar te ajuta chestia asta, vei sti ce sa faci mereuwinking Mai ales la invatat.

| anaaandr17 a răspuns:

Nu te stresa, este foarte ok, esti optimista si sigur vei ajunge unde iti doresti.