| Maty2000 a întrebat:

Heey! Eu trec in clasa a saptea si stiu ca depinde de profesori, dar vreau sa va intreb ceva:ce caiet ati avut la chimie si ed.civica,mic sau mare? Ati dat test initial la civica? Si cum vi se pare chimia, trebuie sa invatam tot tabelul ala a lui mendelev? Cel mai complet raspuns:funda!

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Am avut caiet mic la amândouă. La civică de română şi 48 de file, iar la chimie de matematică şi 84 de file.
N-am dat test iniţial la civică fiindcă n-am avut la şcoală materia respectivă când am început să dăm teste iniţiale( am fost cls. a 9-a). Chimia mi s-a părut uşoară. Nu trebuie să înveţi tot tabelul, ci doar câteva elemente.
Bye, bye!

| Classy a răspuns:

Buna! Eu in a 7 a am avut caiet studentesc la chimie, si caiet normal, mic la civica.Cum ai zis si tu, depinde de cerintele profului.Nu am dat niciun test initial, iar tabelul lui Mendelev nu trebuie invatat pe de rost!

| Bonotralalala a răspuns:

Buna!
Eu am avut caiet mic de matematica la chimie happy
Eu am dat test initial, dar asta depinde de profesor.
Nu, nu trebuie sa inveti tabelul lui mendelev! In clasa a 7-a chimia a fost o nimica toata pentru mine, trebuie doar sa fii atent la ore si vei intelege perfect lectiile!
Nu iti fa griji daca la inceput o sa ti se pare grea, cu timpul iti vei da seama ca daca gandesti putin, totul are un raspuns.
Bafta!

| sweettkarina97 a răspuns:

Am avut caiet mic la amandoua. La chimie de mate si la civica dictando. Nu se da test initial la civica si tabelul lui mendele nu trebuie invatat pe dorost, dar trebuie sa stii lucrurile importante de ex : fier Fe sau plumb Pb. Acum depinde si de profesori. MULT NOROC!