| GTudor1999 a întrebat:

Hei
Am fost recent la o olimpiada. Ca sa ma calific la urmatoarea etapa am nevoie de 90/100 de puncte. Am luat 87.5. Am vorbit cu profesorul si a depus o contestatie. Intrebarea este daca noua nota e peste 90(cu 3puncte mai mare) ramane nota aceasta? Sau e nevoie ca a doua nota sa fie cu 1punct mai mare? Adica eu aveam impresia ca e nevoie sa fie o diferenta de cel putin 1 punct ca sa fie schimbata nota.

2 răspunsuri:
| Under05 a răspuns:

Vreau sa te intreb ceva, era olimpiadă de română romana sau mate?

| GTudor1999 explică (pentru Under05):

Era de engleza, si pana la urma nu am reusit sa iau nota nici dupa contestatie-aparent eu as fi fost singurul din liceu care ar fi fost la judet si asta nu a picat bine la profesorii corectori(si nu exagerez-una dintre profe si-a cerut scuze si a spus ca profesorul meu de engleza nu e prea bine vazut in liceu etc)
mersi pentru raspuns oricum