| AlexandraLuciana a întrebat:

Am depus o contestatie la limba romana si acum mi-e frica sa nu imi dea mai putin! Am luat 7.25 si mi se pare putin, tinand cont ca am luat de doua ori 9 in simulari si avem 10 la clasa! Mi se pare ca au corectat prea drastic si acum mi-e frica sa nu imi scada mult, pentru ca nota deja este mica!

Răspuns Câştigător
| Fiorella18 a răspuns:

De cele mai multe ori se intampla asa, dupa contestații, nota finala este mai mica, dar daca deja ai facut asta si nu mai e cale de întoarcere, tot ce poti sa faci e sa te calmezi. Nu rezolvi nimic stresandu-te.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca diferenta in minus la recorectare este mai mica de 0, 50 puncte atunci nu iti va scadea nota, doar daca este mai mare.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Nu e bine sa faci contestatie, pentru ca de cele mai multe ori iti scade. Mai bine te multumeai cu nota ta. Poate totusi esti printre putinii norocosi si ti-o mareste sau macar ramane asa.