| Aleeeee a întrebat:

Hei!
Am nevoie de ajutorul vostru.
Sunt clasa a8-a, trec a9-a, media mea este 8.14,stiu,putin.
Intrebarea este, ce licee recomandati?
Eu vreau in Caragiale, am inteles ca se face germana dar se scoate franceza... fac franceza dintr-a5-a si nu vreau sa pierd ce am acumulat.Nu as renunta la franceza pentru o limba pe care nu am studiat-o pana acum...
Daca aveti sugestii ...pareri despre Caragiale! rog ajutor.

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Buna.In primul rand la Caragiale se intra cu medie mai mare ca a ta, la filo:8. 54 si la mate-info:8. 43. Daca vrei la mate-info sau filo bilingv germana va trebui sa sustii proba de verificare a cunostintelor de limba moderna si s-ar putea sa nu mai faci limba franceza ci o alta limba ca de exemplu limba engleza.Iti doresc Succes! fundita?:d

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bai fratilor! Cand naiba o sa invatati ca nu poate nimeni sa ghiceasca aici din ce orase sunteti voi?
Licee cu numele "Caragiale", cred ca sunt cel putin vreo 5-6 in toata tara. De unde sa stim noi la care vrei tu sa mergi? Oricum, cu media asta, nu prea te poti gandi la un liceu de top. Trebuie sa incerci pe esaloanele 2-3...in ce oras oi fi tu.

| Petronela a răspuns:

Era sa uit...liceul Caragiale e ok, e un liceu bun

| ion2015 a răspuns:

Eu zic sa intri la marin preda la filologie ca este super

| gabygaby a răspuns:

Mai bine mergi la Dante Alighieri, media lui este 8. 12 si se poate ajunge cu metro apoi cateva minute pe josbig grin

| andreetgv a răspuns:

Depinde din ce oras esti dar oricum daca iti place franceza scrie la primul profil franceza-italiana iar apoi alte 2 licee care se potrivesc cu media ta chiar daca nu iti prea convin adica trebuie sa mergi la un liceu nu?

| Aleeeee explică:

DIN BUCURESTI.
Scuzati ca nu am specificat.
Apropos, la filo bilingv germana media este 7. 46 si nu se sustine proba pentru incepatori...