| Baltasaurus a întrebat:

As vrea sa ma mut cu liceul si am 2 intrebari...
1)Daca eu am studiat intr-a noua germana si ma mut la franceza trebuie sa dau examen? (profilul ramane acelasi, doar limba a doua se schimba)
2)Imi pot alege exact clasa la care ma mut? (sa zicem ca acum sunt la liceul x si studiez in clasa a IX-a C si vreau sa ma mut la liceul y in clasa a IX-a D, se poate?)
Multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1. Da
2.Prin transfer se alege filiera, profilul si specializarea. Daca transferul este aprobat si daca la scoala respectiva sunt doua clase cu acelasi profil si aceiasi specializare, nu poti cere la care dintre cele doua doresti sa fii inscris!

| Baltasaurus explică (pentru alessia5158):

Multumesc mult.

| alessia5158 a răspuns (pentru Baltasaurus):

Cu placere!