| KendyforAll a întrebat:

Hei! Am nevoie de pareri! La romana, ieri am scris la linistit-lin, iar la cer-doresc, apoi am mai scris la virgula doar ca marcheaza o pauza in vorbire.
Si ultima chestie, credeti ca este corecta propozitia: Intrebarea este, sa castige Ionut?(trebuia sa fie predicativa).

Vreau sa stiu daca imi puncteaza alea doua sinonime sau macar unul din ele, si daca imi da jumatate din punctaj la virgula, ca am scris ca marheaza o pauza in vorbire.

Răspuns Câştigător
| MrAnonym a răspuns:

Ti le va puncta.

| KendyforAll explică (pentru MrAnonym):

Si predicativa? dar sinonimele? adica liniste nu se potriveste pe deplin cu lin

1 răspuns: