| Evelinmariaa a întrebat:

Hei. Am o întrebare pentru cei care sunt deja la facultatea de istorie. As vrea sa va intreb daca este greu, cam ce teste se dau, daca se pune preț pe limbile străine, etc, cam totul as vrea sa stiu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU se pune accept pe limbile straine, trebuie doar sa inveti 4-5 carti, cu n'spe mii de ani, la multe nici nu se dau admitere macar, se intra pe baza de dosar, sa stii istorie foarte bine, nu doar a europei, toata.

| AdrianTzar a răspuns:

Am prieteni care sunt la facultatea de istorie dar nu sunt mulțumiti de felul cum îi tratează profesorii. Nu se pune accentul prea mult pe limbile străine moderne, dar pe termenii vechi ai limbilor clasice se poate pune. Eu unul aș fi interesat de o astfel de facultate, chiar dacă profesorii nu sunt cum am vrea noi, dacă îți place, mergi...