| Aleexandra14 a întrebat:

Hei, buna TPU. Cum sa incep...NU imi place deloc chimia, dar deloc. Pe primul semestru am avut norocul sa il inchei cu 5, iar acum pe al doilea semestru, am notele 7 si 5, dar urmeaza si a treia nota de la testul pe care trebuie sa il dam. De exemplu: daca iau un 4 in test(sper sa nu), imi iesa media 5, 3 iar daca iau un 5 imi iesa media 5, 6 adica 6. Dar daca imi iesa media 5 si pe al doilea semestru la fel ca si pe primul, inseamna ca nu am cum sa raman corigenta, nu?
>P.s-Fara jigniri, dar...chiar urasc chimia, nu o pot intelege.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa greu e sa copiezi? Oricum la ce note ai treci lejer.

| Aleexandra14 explică (pentru anonim_4396):

O singura data am copiat, cu totii. Iar doamna si-a dat seama, si de atunci ne ia telefonele si caietele si ne mai si verifica da vada daca nu avem copiuterolling on the floor Dar mna...mss mult de raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aleexandra14):

Adidas. Ochelari cu un scotch pe dedesubt scris pe el. Scris pe banca cu pix cu apa de se vede doar cand pui laserul UV pe el. Telefon suplimentar (recomandat o chiftea cu taste varianta noua & subtire) pe care o tii in ghizda. Post-it-uri pe partea inferioara a bancii (nu in banca, pe tabla/lemnul de sub ea si nu se vede daca se apleaca). Daca mai vrei variante de copiat am o tona, imi zici.