| kkkk a întrebat:

Hei :*.ce pot deveni dupa Facultatea de Litere, Istorie si Teologie? happy FUUNDA

3 răspunsuri:
| kkkk explică:

Dar si profesor de religie am auzit..si doar meseria de profesor dupa aceasta facultate?

| andrei1237 a răspuns:

Dupa Facultatea de Litere poti deveni in cele mai multe profesor de romana sau suplinitor, dupa Facultatea de Istorie profesor de istorie si dupa Facultatea de Teologie de obicei preot.

| TheSmith a răspuns:

Fa o facultate de medicina daca te atrage este o meserie de viitor, sau inginer! nu iti doresc sa ajungi profesor in tara asta mizera!