| Mariaaaaaa9003 a întrebat:

HEI.
Dacă sunt la profilul filologie bilingv engleza, o sa dau bac la engleza sau doar competenta?

Răspuns Câştigător
| Anon31241212 a răspuns:

Doar compententa (proba orala). Nu exista bacalaureat scris la limba straina. Daca iti dai cambridge-ul nivelul b2 iti poate echivala si nu mai dai. Succes!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba mi-e rau, raspuns prost peste un raspuns si mai prost.
Dai competenta la engleza : writing, reading si listening iar in alta zi te duci si iti da subiect de oral, in care daca nu s-a schimbat ai 3 intrebari la care trebuie sa raspunzi.

| Adry05 a răspuns:

Si pentru ca ai bilingv ai posibilitatea in a 12-a sa dai si atestat la engleza, nu e obligatoriu da e recomandat sa-l dai ca-ti poate prinde bine la un moment dat, sa-ti echivaleze vreun examen pe la vreo facultate.

| mastadont a răspuns:

Doar competență. Aceasta constă din listening, reading și writing. Nu e oral.