| Nicole1234n a întrebat:

Hei! Dati-mi va rog o idee despre cum as putea sa invat mai repede.Maine am test si am mult de invatat.Cum as putea sa retin informatiile mai usor? DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător

Incearca sa inveti pe scurt nu toata informatia

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Logic si pe schema.
Data viitoare sa inveti din timp! O sa-ti putrezeasca creierul daca nu-l folosesti deloc si o sa te miri peste cativa ani de ce nu poti sa tii minte nimic si de ce o sa iti fie asa greu sa inveti la bac/facultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuei doar sa te focusezi ep carte, eliminand din camera sau inchiziand: televizorul, telefonul, computerul, radio, tableta si roice alt electronic sau joc, care te-ar putea distrage.
Daca ai indepartat tot ce te-ar distrage, pune mana si citeste, incercand sa intelegi logic ce citesti, pentru a retine mai repede, mai mult si mai usor ceea ce tocmai ai invatat.