| Marius19980 a întrebat:

Hei, este chiar asa greu la AC la upb? Am cateva intrebari despre sesiune:
- nota la examen este strict pe ce rezolvi la examen?
- ce sunt alea partialele?
- daca nu iei restanta, repeti anul?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

AC e o facultate grea daca nu iti place domeniul.
Fiecare curs are o nota finala formata din ce vrea profesorul. La unii examenul valoreaza 50% din nota finala, la altii mai mult, unii dau teme de laborator, unuu proiecte care conteaza la nota altii dau partial care e un examen dintr o bucata de materie pe la mijlocul semestrului.

Repeti anul daca nu reusesti sa strangi numarul de credite pentu a trece anul.