| NumePubliiiiiic a întrebat:

Hei! Îmi puteţi spune câte ceva despre profilul ştiinţe sociale? La ce se dă bac, pe ce materii se pune mai mult baza...
Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| xLittleKidd a răspuns:

Profilul stiinte sociale se axeaza pe istorie, geografie si materia de profil (in clasa a lXa logica, in a X-a psihologie, in clasa a Xl a economie si in clasa a Xll-a filosofie). Te vei axa si pe limba romana si 2 limbi straine. Din clasa a Xl-a nu vei mai face fizica, chimie, biologie dar vei mai avea 1 ora de matematica pe saptamana, initial avand 2.
Vei da bacul la romana, istorie, si ultima proba la alegere (Geografie, Filozofie, Psihologie, Logica, Economie). Si atestate la romana (proba orala), engleza(proba orala) si competente digitale.