| Bianca_3121 a întrebat:

Hei ..ma intereseaza DREPTUL INTERNATIONAL. vreau cat mai multe informatii ..cu ce se deosebeste, daca trebuie sa faci ceva special... daca ai mai multe sanse pentru a obtine o bursa in strainatate... examene etc. Multumesc anticipat pentru informatii!

1 răspuns:
| Ursachi_Andrei_1991 a răspuns:

Se studiaza doar un semestru in cadru facultatii de drept. Daca vrei sa studiezi in straintate poti cu erasmus insa cel mult 1 an, ca schimb de expieranta in cadrul facultatii. DAca vrei sa fii admisa la drept in straintate aai nevoie de atestat de limba nivel c1 gen test daf/cambridge advanced