| Ingeras2013 a întrebat:

Hei prieteni.
Mâine începe "Săptămâna Altfel" şi doamna profesoară de limba română organizează "Citeşte şi fii generos-donaţie de carte".Ne-a rugat să scriem ceva pe prima pagină,pentru cei care vor lua această carte de la biblioteca şcolii.
Îmi puteţi da,în mare, o idee ce aş putea scrie?

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Ceva despre citit:" Citeşte. Numai citind mereu creierul tău va deveni un laborator nesfîrşit de idei şi imagini. "- Mihai Eminescu

Citeste intregul articol la http://florinrosoga.ro/blog/citate-proverbe-despre-carte/#ixzz2y7OYrDJu

| rememberme24 a răspuns:

Natura ne aseamana, educatia ne deosebeste. Citeste daca vrei sa fii diferit...

| Irinel_Adrian_1991 a răspuns:

Asa cum mancarea este hrana pentru trup asa si cartea este hrana pentru suflet...