| Monyyyyy a întrebat:

Hei salut TPU Vreau să va întreb ați simțit vreodată ca chiar dacă nu ați intrat la profilul unde ați vrut la lucru și ați intrat la altu acesta va reprezintă mai mult? happy Eu am intrat la electric deși îs față,fază e ca am visat înainte de a află unde întru Colegiul la care îs acum cu niște icoane în el nu știu dacă înseamnă ceva da mno.happy Mulți care s-o dus la filologie regreta faptul ca nu prea au ce să se facă.Eu deși nu am mers așa bn cu matematică acum o înțeleg, am diriginte de mate și el nu da note mari eu am 6 și toți care îl cunosc o zis ca nu da note mari da la bac o fost care o luat și cu 2 puncte mai mare happy. Uneori nu știu ce vreu să devin,ce vrea D- zeu nu Vreau să sufar la bac ca Doamne feri dacă nu as avea medie de Politehnică sau orice facultate sau examene dacă ș vor introduce iar să o pățesc iar.sad Bacu la mate e greu? Da la fizică, biologie, romană? Dati- mi sfaturi va rog happy

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ

1★ Nu am simtit niciodata asa ceva. Eu am intrat la profilul la care am vrut.

2★Ai visat? Nu inteleg nimic. Oricum visele nu reprezinta absolut nimic. Probabil ca te-ai uitat prea mult la televizor... dupa faza cu acel club, Colectiv cine stie ce ai visat tu cu "icoane" si toate cele. Visele sunt niste simple scenete realizate de trupul tau.
Prin vise te poti autocunoaste *sa aflii ce te framanta *dar nu poti afla ceva despre viitor daca la asta te referi.

3★ Nu te mai compara cu altii! Asta este o greseala majora! Ei au avut noroc sa ia note cu 2 puncte mai mari. Nu te baza pe asta! Totul tine de ce stii! Degeaba esti olimpic la matematica daca refuzi sa scrii si dai foaia goala. Mai tine cineva cont de faptul ca ai facut cu cine stie ce profesor? Nope. Faptul ca respectivii au putut sa ia acele note nu inseamna ca si tu o sa poti. Trebuie sa tintesti cat mai sus ca sa fii sigura ca o sa poti ajunge un pic mai jos de locul pe care l-ai tintit. Fiecare punct conteaza. Nu uita asta! De exemplu eu am pierdut un concurs la o diferenta de 2 puncte * din 100*

Nu te supara dar Dumnezeu nu o sa invete in locul tau... Totul tine de tine. Faptul ca El te mai ajuta asta e cu totul altceva.
Daca nu ai citit nici macar 1 data un anumit comentariu atunci sa nu te astepti ca la bac sa stii tot *asa, ca un dar divin*

Bacul la mate este greu si usor. Sunt subiecte usoare dar si subiecte mai greute ...pentru toata lumea.

La fizica, info, bio si chimie este super usor daca ai avut inca din clasele mici o pasiune pentru una dintre aceste materii.

Daca ai facut 300 de variante la fizica atunci te cred si eu ca o sa ti se para usor...

La romana mi se pare un pic absurd. Sa inveti comentarii dar totusi nu este imposibil.

Repet, totul tine de tine!

Succes!