| justme_3711 a întrebat:

Hei :* sunt in clasa a 8a.si la anul as vrea sa dau la un liceu bun pe profilul filologie m-am tot gandit ce vreau sa ma fac. mie imi place foarte mult Lb.Romana si oricum am medie pentru a intrara la filologie asa nu asta era intrebare. as vrea sa dau pe jurnalism unde as putea face aceasta facultate. si pe ce se pune mai mult accent? multumesc. ofer funda

Răspuns Câştigător
| loricel a răspuns:

Si mie imi place limba romana si acum sunt la filologie. Daca optezi pentru acest profil o sa dai teza la o limba straina, romana, istorie/geografie si latina.Trebuie sa ai in vedere si ca nu se face gramatica la liceu, decat literatura.Bafta in continuare.

1 răspuns:
| EmotionalKoma a răspuns:

Pe franceza, engleza, latina, istorie ...cam asahappy