| cristina_3322 a întrebat:

Cine a facut la liceu profilul filologie, sau il face in prezent, si imi poate spune si mie cateva lucruri esentiale?! Se pune accent asa mult pe lb.romana? se da teza la latina? e dificil? mS:*

2 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

Buna.Eu sunt la profilul filologie.Nu e chiar atat de greu daca inveti.De ex la romana eu am foarte mult de citit si am de facut eseuri la fiecare ora...la inceput e mai greu dar pe urma te obisnuiesti.Latina nu mi s` parut deloc grea pentru ca mi-a si placut.Intr`a 9 in primul semestru faci despre mitologie, iar in al doilea incepi cu gramatica care este esentiala. Daca nu intelegi gramatica de a 9`a care e baza, nu vei intelege nici celelalte notiuni.
Si da, se da teza si bac la latina.

| Peto a răspuns:

Bacul nu se da din latina.happy ci la alegere latina pshihologie economie sau filosofie :*