| Mrejeru_Alex_1994 a întrebat:

Hei TPU, am auzit ca daca nu iti iese media pe un semestru dar pe celalalt da si totusi ramai corigent examenul din vara va fi doar pe semestrul in care ai ramas corigent. E adevarat? Funda! (Va rog sa puneţi raspunsul doar daca stiti sigur) ps. Clasa a9-a

Răspuns Câştigător
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Ah, iarta-ma, am citit eu prost. Dai din tot anul pentru ca media anuala la materia respectiva care ti-a iesit sub 5 se inlocuieste cu nota de la corigenta.

2 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Conteaza media anuala la acea materie. Deci daca sa zicem ai media 4 la mate pe primul semestru si 6 pe al doilea atunci nu dai nimic, ai trecut. Daca media anuala la o materie este 5 sau mai mare nu dai corigenta.

| Mrejeru_Alex_1994 explică (pentru WhatABeautifulDay):

Stiu dar ma refer daca am pe primul 3 si pe al doilea 5 in vara voi da examenul din vara din materia doar de pe primul semestru sau si din cea din al doilea?

| WhatABeautifulDay a răspuns (pentru Mrejeru_Alex_1994):

Ah, iarta-ma, am citit eu prost. Dai din tot anul pentru ca media anuala la materia respectiva care ti-a iesit sub 5 se inlocuieste cu nota de la corigenta.