| IoanaAnutaMaria a întrebat:

Hei TPU, am nevoie de niste raspunsuri folositoare, cei rautaciosi as ruga sa se abtina, am o problema mai delicata si as dori sa stiu daca mai exista rezolvare. Am 19 ani, am renuntat la scoala la finalul clasei a 6a din motive personale, acum m-am gandit ce as putea face sa imi continui studiile, dar nu as dori ca la 19 ani sa intru in clasa a 7a, din cate am inteles mai demult se pot cumpara clase scolare pentru a incepe macar in liceu. Imi doresc doar sa fac meditatii foarte multe pentru anii din urma daca as intra la liceu sau macar daca mai exista scoala aceea " A doua sansa ". Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri folositoare, ce as putea sa fac, cum as putea sa imi continui studiile, cu cine ar fi bine sa vorbesc, chiar am nevoie de ajutor deoarece imi doresc din tot sufletul sa continui scoala! Va multumesc mult.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se pot cumpara ani de studii.
Si exista programul "A doua sansa". Pentru a afla detalii te poti adresa Inspectoratului Scolar din judetul tau de domiciliu sau resedinta.

| Donsavas a răspuns:

Nu este nicio problemă ce si cand studiezi. E bine sa ai o ocupatie. Apuca te de treaba! Succes!