| gabriella12 a întrebat:

am o intrebare la care am nevoie de un raspuns destul de urgent. daca am media de admitere 8, 38 credeti ca am sanse sa intru in Madgearu la prpfilul turism si alimentatie? am auzit ca mediile vor scadea mult.

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

Sincer,nu cred.Din cate tin minte acolo e media peste 9 si mai mult de 50 de sutimi n-au cum sa scada mediile.Totusi,merita sa-l pui prima optiune, cine stie? Apropo, un alt liceu economic bun e Kretzulescu, acolo ai avea mai multe sanse.Bafta!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 happy

Deci, cred că ai şanse de a fi admisă!

Toate cele bune.

| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna.
Da, intri cu siguranta, profilul turism si alimentatie este un profil slab iar ultimele medii cu care se intra la un anumit profil difera de la an la an. Te-ai putea orienta si catre stiinte sociale deoarece ai o medie buna.
Succes!