| madalin098 a întrebat:

Hei TPU am o stati de camera care scrie pe ea 16 omhi nu sccrie cati wati are ce inseamna

Răspuns Câştigător
| Netrider a răspuns:

Nu. pot fi statii de diferite puteri si sa aiba aceeasi impedanta. nu scrie de cine e produsa? poate gasesti modelul si producatorul si apoi cauti pe net.

3 răspunsuri:
| Netrider a răspuns:

Inseamna ca are impedanta de 16 ohmi si nu stii ce putere are.

| madalin098 explică (pentru Netrider):

Nu stiu ce putere are ai vreo idee

| Netrider a răspuns (pentru madalin098):

Nu. pot fi statii de diferite puteri si sa aiba aceeasi impedanta. nu scrie de cine e produsa? poate gasesti modelul si producatorul si apoi cauti pe net.

| JackDanielTime a răspuns:

Asta-i rezistenta
R=U/I U=tensiunea
I=intensitatea curentului