| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Hei TPU, când am terminat liceul doamna de la cabinet mi-a dat un fel de dosar medical ca sa ii spun așa și mi-a zis ca o sa îmi trebuiască la facultate, am început pentru ASE însă nu îmi folosește nimic din acel dosar..intr-adevăr mi se cere o adeverința medicală însă nu specifica dacă de la medicul de familie sau aceasta pe care o am in dosarul de la școala, stie cineva?

6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

De la medicul de familie iti trebuie si sa scrie in ea ca esti apta fizic si psihic pentru studii superioare

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu te ajuta cu nimic la inscrerea la facultate. Pentru adeverinta trebuie sa mergi la medicul de familie.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Aasdfghj):

Mulțumesc!

| vmalex21 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Poti sa mergi la orice policlinica nu numai la medicul de familie.

| AnastasiaK a răspuns:

Wow, oamenii care ti-au raspuns au facut actually o facultate?

Adeverinta aia pe care o ai de la liceu te scuteste de un drum la medicul de familie si de niste bani (ca nu cred ca e gratuita cea data de medic). Nu te opreste nimeni sa mergi la medicul de familie sa iti dea alta adeverinta, dar de ce ai face-o din moment ce ai deja una?

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru AnastasiaK):

Asta ma gândeam și eu, mai ales ca pe net scria ca trebuie sa aducem o adeverința eliberată cu cel puțin sau cel mult (numai stiu exact ) 6 luni înainte de înscriere la facultate.iar pe adeverința primită de la liceu scrie "apt pentru facultate "