| BugsBunny3 a întrebat:

Eu am 2 note la sport si trebuie sa am 3, iar pentru o avea pe a 3 a nota sunt nevoit sa dau gimnastica la care sunt paralel ai colegii sunt foarte rai. As vrea sa imi scot scutirea si mama e de acord dar in schimb nu stiu daca la o proba e permisa. Plus ca eu in clasa a 6 a am 1.71 inaltime aproximativ si sunt ai grasun, deasemeni am si probleme cu coloana. Deci se poate sa scot scutire la aceasta proba?

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Îți trebuie o adeverentia "adpt cu efort limitat" sau ceva de genu' scrie pe ea.O iei de la medicul de familie.Și da, poți scăpa de gimnastica dacă ai o afecțiune la coloana.

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Păi de aceea și ești și „grăsun". Pentru că nu vrei să faci sport.
Sportul și mișcarea înseamnă pentru om cel puțin 30 % din sănătate.
Chestia cu coloana e doar pentru naivi.
Și pînă la urmă ce e așa o crimă? Ai să iei un 4, ți se va încheia media și ...gata!

| BugsBunny3 explică (pentru corolav):

Nu e adevarat, fac sport si in timpul liber si in timpul saptamanii si il fac si la scoala. De fapt chiar am probleme cu coloana, nu o spun din dorinta de a scapa de sport. E vorba ca am fost la medic si am facut fizio-terapie si e posibil sa ma apuc din nou.

| Freya1 a răspuns:

Acuma pentru o nota poti sa faci sacrificiu asta ii spui profesorului ca nu poti sa faci nu stiu cat de greu ca ai probleme si te va intelege nu se merita sa iti scoti scutire pentru o nota...

| ElenaSA a răspuns:

Ar fi trebuit sa duci scutirea la inceput; acum pentru ca ai doua note ti se va incheia media.Dar daca ai probleme cu coloana si ceva kg in plus poate ca ar fi bine sa vezi daca este nevoie de gimnastica medicala.