| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, ma puteti ajuta cu ceva? Sunt in clasa a 7a si vreau sa ma decid pe ce meserie sa merg. Nu este deloc devreme, si oricum daca vrei sa faci ceva in viata trebuie sa fii hotarat si sa muncesti pe acel domeniu. Partea proasta e ca 1. nu provin dintr-o familie instarita si 2. nu pot sa tocesc, sa invat foarte mult. Desi am media 10, ceea ce invat invat logic, nu "tocilaresc". Imi plac matematica, fizica, limbile straine, desenul hmm thinking romana ( insa la romana la fel, eu teoria pur si simplu nu o stiu, doar la compuneri ma pricep ). Deci ati putea sa imi dati cateva sugestii de meserii / domenii si cam pe ce s-ar baza? Va multumesc din inima happy

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Arhitectura,informatica,medicina,chimie alimentara, translator sau traducator-interpret, scriitor.

| anonim_4396 explică (pentru Nastia):

Nu informatica, nu o suport. Si arhitectura mi-ar placea dar in Arges singurul liceu de profil nu se axeaza pe arhitectura si e un liceu de copii mai... prosti sa zic asa.

| Nastia a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine a zis ca trebuie sa fie in acelasi oras? poti sa stai la camin in bucuresti.acolo ai 1001 de posibilitatibig grin

| anonim_4396 explică (pentru Nastia):

Da... asa e, insa ca sa ajungi ceva trebuie sa incepi din timp, si la Bucuresti ar fi cam cel mai devreme la liceu.