| Xulescu006 a întrebat:

Hei, TPU! nu ma decid la ce liceu, ce profil, ce ramura sa merg. dar totusi as dori,uman, imi puteti explica ramurile acestui profil.adica filologie,stiinte, nu le stiu. FUNDA!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

De ce vrei uman, daca nu stii ceea ce cuprinde! In mare, un liceu are doua sectiuni: 1)real, bazat in primul rand pe multa matematica, fizica, informatica, lb straine si chiar limba si literatura romana; 2) uman, ce se bazeaza pe restul, dar literatura romana ramane si aici de baza.