| AnAnonima2305 a întrebat:

Termin clasa a 8a si urmeaza sa merg la liceu.O sa dau la mate-info si vreau sa va intreb daca chimia de clasa a 9 a se mai leaga asa mult de cea din gimnaziu, avand in vedere ca cea din liceu e organica si la gimnaziu am facut anorganica.

Si cum vi se pare voua chimia la liceu? Ce sa invata?

Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Sunny111 a răspuns:

Depinde de profesor foarte mult.Chimia de clasa a9a nu este asa complicata, in primul semestru o sa intrati usor in materie.Chimia nu este grea in general daca inveti de fiecare data..Nu ai cum sa deosebesti bazele monoprotice de cele diprotice daca tu nu stii ce sunt bazele, right? happy
P.S. (Revenind la profesori) Daca prinzi o profa care nu da teste la fiecare capitole, si in loc de test faceti o ora de recapitulare easy si relax, o sa fie super ok(cum am eu).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte multe lucruri pe care le-am facut in generala nu mai aveau legatura cu liceul. La chimie ar trebui sa stii radicalii si cateva formule, de ex masa molara, etc.