| AnAnonima2305 a întrebat:

Termin clasa a 8a si urmeaza sa merg la liceuO sa dau la mate-info si vreau sa va intreb daca chimia de clasa a 9 a se mai leaga asa mult de cea din gimnaziu, avand in vedere ca cea din liceu e organica si la gimnaziu am facut anorganica.
Si cum vi se pare voua chimia la liceu? Ce sa invata la chimie?

Ofer funda!

1 răspuns:
| Satango a răspuns:

HeY!
Cum li se pare liceenilor chimia, nu cred că te poate ajuta. Asta depinde de profilul fiecăruia, aprofundarea se face conform acestui lucru, cât și a altora.
Cei de la profiluri umane nu vor studia chimia ca și cei de la profiluri reale. Dar și la un profil real, precum economic, renunța la chimie din a XI-a, nu mai e în programă.