| tpuuser66 a întrebat:

Știi cumva dacă la bac sau capacitate o rezolvare făcută in alt mod decât in barem primeste punctaj maxim? Întrebarea este atat pentru mate, cât și pentru romana.

Răspuns Câştigător
| Pabibabum09 a răspuns:

In cazul matematicii: daca rezultatul este acelasi, ti se vor acorda punctele - dar atentie! Doar daca rezultatul este corect;
La limba romana : Daca sensul a ceea ce vrei sa spui nu este vătămat (adica daca este corect), dar este putin diferit de ceea ce este in barem, te se vor acorda punctele. Daca insa face referire la altceva, nu Primești puncte.

1 răspuns: