| edy45svmag a întrebat:

Hey,TPU! Credeti ca mi se vor depuncta raspunsurile de la simularea de la mate daca am scris alte metode de rezolvare,chiar daca mi.a dat acelasi rezultat? Adica am auzit ca exista si unii profesori cu,, fixuri,, ca rezolvarea sa fie exact ca in barem si imi e teama sa nu pierd din punctaj... Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

În mod normal nu ar trebui să pierzi însă faza că sunt și profesori idioți e partea a doua.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Apropo trebuie să știi că nu doar rezultatul contează. În demonstrație trebuie să specifici tot, trebuie să demonstrezi tot. Eu de exemplu la bac am avut absolut toate rezultatele corecte și nu am trecut de 9, 50.

| Ara997 a răspuns:

Nu

| Lina1993 a răspuns:

Intravar, exista si profesori din aia batuti in cap dar clar nu ar trebui sa conteze metoda de rezolvare, atata timp cat tu ai ajuns la rezultatul bun si e corecta si metoda ta. Eu nu cred ca o sa-ti depunctezewinking

| Camuflaj2017x a răspuns:

Ei te puncteaza pentru orice metoda care ai abordat-o si ti-a dat rezultatul, oricare.